Witaj

Witaj na stronie akcesoria-lazienkowe.info. Znajdziesz u nas informacje o wielu typach produktów, które pozwolą uczynić Twoją łazienkę znacznie bardziej użyteczną.

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

Łazienka dla niepełnosprawnychŁazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie z niej korzystają wszyscy. Nie łatwą sprawą może okazać się jednak remont łazienki, która ma być przystosowana do użytku dla osób niepełnosprawnych.

Przed dokonaniem zmian warto pomyśleć, jakie elementy w niej umieścić, aby chory miał lepszą możliwość poruszania się, funkcjonowania w tym intymnym pomieszczeniu.

Oprócz tradycyjnych elementów takich jak prysznic lub wanna, bądź też toaleta warto pomyśleć jakie akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych mogłyby ułatwić takiej osobie poruszanie się po łazience. Jednym z elementów, który powinien znaleźć się w tego typu łazience jest poręcz. To dzięki niej taka osoba może samodzielnie poradzić sobie w łazience. Szeroki wybór kształtów jest już indywidualną sprawą, jednak warto wybrać taką, która będzie najbardziej praktyczna i będzie służyć odpowiednim celom. Można nabyć np. poręcz WC ścienną, bądź też uchwyt który może ułatwić korzystanie z toalety. Kolejną rzeczą jaką warto zamontować to siedzisko wannowe. Z pozoru bagatelny element, ale osobie niepełnosprawnej może znacznie ułatwić życie. Będąc w temacie prysznica, wanny to warto także pomyśleć o poręczy prysznicowej. Oprócz różnego rodzaju uchwytów warto także przemyśleć wysokość umywalki, tak aby służyła do potrzeb osoby chorej. Warto obok zlewu zamontować uchwyt umywalkowy, a także lusterko uchylne w którym osoba niepełnosprawna będzie mogła się przejrzeć.

Tak wyposażona łazienka z pewnością zapewni osobie niepełnosprawnej komfort i wygodę, a przede wszystkim ułatwi korzystanie z toalety, czy prysznica. Im więcej uchwytów, tym lepiej dla tej osoby.

Zobacz produkty:

Składane krzesełko natryskowe dla niepełnosprawnych

Roca Krzesełko natryskowe składane 45X40 cm (A81000110A)

 

Uchwyt ścienny dla niepełnosprawnych

Roca Uchwyt ścienny, stały 60 cm do montażu przy WC lub umywalce (A81000050A)

 

Siedzisko prysznicowe dla niepełnosprawnych

Siedzisko prysznicowe KOŁO LEHNEN FUNKTION uchylne z oparciem (L1221100)